Co o vás prozradí smích?

Muži se snaží sršet humorem a ženy jim odpovídají smíchem. Čím intenzivněji se mužovým vtipům smějete, tím je prý pro vás přitažlivější. Vyhráno máte, pokud se smějete vtipům společně. Je jen otázkou času, kdy bude „ruka v rukávu“.
Zbystřete však pozornost, když už ve vztahu jste, ale s partnerem nemáte společný smysl pro humor a rozesmějí vás rozdílné věci. Smích totiž odráží kvalitu partnerského vztahu. Když se smějete společně, máte obvykle zdravější vztah než páry, v nichž se každý zasměje něčemu jinému.
plyšové žáby zakrývající si oči uši ústa

Zbytečné mindráky

Mnoho lidí se nesměje, a to ne proto, že by jim chyběl smysl pro humor, ale proto, že se za svůj úsměv stydí. Medicína již značně pokročila a zkušení zubaři vám chrup dají do pořádku. Navštivte ordinaci PetrOrtho s.r.o., kde s vámi proberou vaše možnosti a pomůžou vám získat vaše sebevědomí zpět.

Nejste náhodou nemocný?

To, čemu se smějete, může poukazovat na Alzheimerovu chorobu. Lékaři z londýnské University College nedávno prokázali, že lidem s nastupující Alzheimerovou chorobou se mění smysl pro humor. S velkým předstihem před prvními většími výpadky paměti ztrácejí zájem o satyru a absurdní komedie. Zdrojem jejich smíchu jsou naopak veselohry plné gagů.
Takže pokud vás rozesměje Mr. Bean, mějte se na pozoru. S postupující chorobou se pacienti stále častěji baví věcmi, které směšné vůbec nejsou. Rozesmějí je například televizní zprávy o hromadné nehodě, ale i vážný úraz blízkého člověka.
smějící se pár u PC

Kdy je škodlivý

I když jen v ojedinělých případech, ale smích může i ublížit. Může prý vyvolat astmatický záchvat, dokonce i smrt. Medicínská literatura totiž hovoří o zastaveních srdce vyvolaných dlouhým hurónským smíchem. Na pozoru by se měli mít i takzvaní narkoleptici, tedy lidé, kteří neumí ovládat cyklus spánku a bdění. Smích může jejich biorytmus zavést do slepé uličky. Představte si, že tvrzení „smál se, až se mu čelist vyvrátila“, se zakládá na pravdě. Existují důkazy o lidech, kterým bujarý smích doslova vyhodil čelist „z pantů“. Podle britského profesora Robina Fernetu z univerzity v Birminghamu smích však přináší mnohem více benefitů než rizik. Smát byste se tedy měli vždy, když na to máte příležitost.