Nešťourejte se v tom a zavolejte elektrikáře


Představte si, že dorazíte domů ze zaměstnání, chcete si uvařit horký čaj, a protože je venku deset stupňů pod nulou, budete rádi, když vás čaj zahřeje co nejdříve. Uvedete do provozu rychlovarnou konvici, když se znenadání ozve rána a exploze zkratu elektřiny a zápachu smažících se vodičů vám prozradí, že něco není zřejmě v pořádku. Namísto čaje popadnete do ruky šroubovák a kleště a pustíte se do elektrikářské práce.

Takto to může probíhat v mnoha domácnostech. Takto, nebo velmi podobně. Závěr však nemusí zrovna vyjít tak, jak si představujete, a tak bychom vám rádi poradili: Nevrtejte se v takovýchto závadách, pokud nejste přímo odborník, a zavolejte raději elektrikáře na Praze západ. Co by se vám mohlo stát, kdybyste se do opravy pustili sami?

elektrická zásuvka

Spotřebiče mohou být složité – opravovat elektrický spotřebič, to není jako vzít do ruky rýč a zrýt na podzim zahradní záhon, některé mechanismy jsou velmi složité a správně by je měl opravovat pouze odborník. V sázce je pak lidský život nebo váš majetek, pokud v neočekávaném okamžiku spotřebič vzplane a vyhoří celý byt.

rozsvícená žárovka

Závada nemusí být ve spotřebiči – vzniklý problém se může ukrývat v elektrických rozvodech, velmi nebezpečné to bývá zejména u starých hliníkových vedení. Ale i nově rekonstruované rozvody mohou tajit nějaký defekt, který je třeba proměřit, a postupovat při zjišťování závady profesionálně. Amatérské opravy elektrických rozvodů, spotřebičů či svítidel mohou způsobit nejen rozsáhlý požár, ale i smrtelný úraz.

Revize elektro – elektrikáři provádí i odborné revize elektroinstalace včetně nouzového osvětlení, protipožárních systémů a hromosvodů. Kdy jste si nechali naposledy prověřit stav vašich elektrických vodičů, zásuvek, rozvodných krabic, vypínačů, jističů a dalších prvků? Revize elektroinstalace někdy dokáže odhalit i skrytou závadu.