Kouzelná moc

Kratom je rostlina, která má sama o sobě velkou sílu proměnit náladu, přinést uvolnění a smělost nebo pomoci od silných bolestí. To samozřejmě není vše, protože působí na každého jedince odlišným způsobem a těžko popsat, co vše nabízí svým uživatelům. Jedná se v první řadě o strom Mitragyna Speciosa, z kterého se sklízí listy a ty jsou právě zdrojem, který přináší uživatelům úlevu nebo vysvobození. Je hodně blízký kávovníku, ale výjimečným ho dělají právě alkaloidy, kterých je zde více jak 20 a to skutečně žádná jiná rostlinka nemá. Největší zastoupení zde má Mitragyinin a 7-Hydroxymitragynin. Právě množství těchto alkaloidů a celkově jejich poměr v listech má vliv na výsledné vlastnosti kratomu. To je ta jeho pravá síla a kouzlo.

kratom zelený

Kvalitní červený kratom

V jihovýchodní Asii je kratom součástí tradiční medicíny již tisíce let. K nám se zcela legálně dováží a také není nijak zakázaný jeho prodej nebo užívání, ačkoliv otázkou je, co vymyslí naše vláda. Jsou totiž země, kde je například kratom zcela zakázaný. U nás si můžete zakoupit Red kratom, dále White, Green nebo Gold kratom. Nicméně právě červený kratom se považuje za nejsilnější a rozhodně není nejlepší pro ty, kteří se rozhodli kratom vyzkoušet. On totiž obsahuje velké množství mitragyninu a nemusel by plně vyhovovat. Místo úlevy by se mohly dostavit nepříznivé účinky.

druh kratomu

Proč má červenou barvu

Kouzlo nespočívá v jiné odrůdě stromu. Jde spíše o to, že barva kratomu vzniká v první řadě zpracováním a další kouzlo barev je v tom, jaké jsou žilky na spodní straně listu. V tomto případě jsou celkem logicky zabarveny do červena. Listy se i poměrně náročněji zpracovávají. Po sběru se nechají sušit tři dny v místnosti, kde není světlo. Po třech dnech se přemístí do speciálních nádob a zde probíhá fermentace. Vše má svůj ověřený postup a výsledkem je kvalitní červený až hnědý kratom.