Věnujte se dětem

Na každé dovolené s dětmi bychom je měli zabavit nějakými společnými aktivitami, aby netrávili dovolenou s mobilem nebo tabletem. Společenské hry, sportovní činnosti i večerní táborák, vše se počítá. Když jedeme na dovolenou mimo domov, vždy bychom měli přibalit něco, abychom mohli s dětmi trávit společný čas třeba po příchodu od moře, nebo večer v kempu apod. Něco, co budeme dělat společně, jako jedna rodina. Pokud letíme letadlem, musíme zvažovat, co vše sbalit do kufru, abychom dodrželi požadovanou váhu kufru, ale karty nebo lítající talíř, dnes moderně frisbee, určitě neváží moc ani nezaberou moc místa. Najde-li se v kufru místo, můžeme přibrat i balón nebo rakety na badminton či speedminton. To je poměrně nový sport, který může děti zaujmout a zabavit.

minigolf

Pokud jedete jen do kempu a cestujete vlakem, tak také nebudete chtít sebou tahat zbytečnosti, ale opět karty a nafukovací míč by neměly chybět. Neměli byste na dovolené nechat děti, ať se zabaví samy s mobilem nebo tabletem, zatímco vy děláte v podstatě totéž, koukáte do mobilu. Dovolenou máte jednou, dvakrát za rok a měli byste si užívat společně strávený čas, protože během roku tyhle příležitosti moc nejsou.

děti

Na dovolenou si jezdíme odpočinout, ale odpočinout od práce. Můžete celou dovolenou proležet nebo prospat, ale věřte, to není ta správná dovolená. Nemusíte běhat po horách, ale určitě byste na dovolené měli být alespoň trochu aktivní. Můžete ležet celý den na pláži, ale když se k večeru ochladí, můžete si s dětmi zapinkat s balónem, zajít na minigolf nebo zakopat na branku. Uvidíte, jak se v nich probudí touha po vítězství, když si dáte turnaj rodiče versus děti. Společný čas strávený s dětmi jim ani vám nic nevynahradí. Užívejte si jedinečnosti všech okamžiků, protože děti rychle vyrostou a to, co promeškáte v jejich dětském věku, už nikdy nevrátíte.