Trendy ve vytápění

Základní funkcí topení je vyhřát interiér. Moderní doba ale i na topení pohlíží jako na doplněk vybavení bytu, který musí ladit a dobře vypadat. Ne každý si ale může dovolit pořizovat nové topení, naštěstí i na tyto možnosti výrobci topení myslí.

topení na ovládání

Staré nevzhledné topení lze vylepšit pomocí desky, která se jednoduše pomocí magnetů a háčků přichytí k tomu starému. Na výběr jsou hladké čelní desky nebo desky s vodorovnými prolisy. Díky této maličkosti, kterou si zvládnete nainstalovat i sami, se starý a zašlý radiátor stane vkusným doplňkem domu či bytu.
chytré topení

Do atypických částí domu či bytu nebo do podkroví se doporučuje řešení pomocí konvektorů. To je takový typ vytápění, při kterém se teplo dostává do interiéru prouděním vzduchu neboli konvekcí. Toto proudění zajišťuje cirkulaci vzduchu, při které teplý vzduch stoupá ke stropu, kde se ochladí a zase klesne k zemi. Vzduch takto proudí podél stěn, čímž se interiér rovnoměrně vytopí a to s minimálními náklady. Tento typ vytápění je specifický v tom, že jej lze umístit na stěnu v podobě lavice s dřevěnou deskou, na které se dá sedět.

Dalším moderním řešením jsou podlahové konvektory, které kromě topení v zimě zajistí také dochlazování interiéru v létě. Tyto konvektory jsou chytře řešené, takže nijak nenarušují prostor. Jejich přítomnost jde zjistit pouze podle mřížky v podlaze.
klasické topení

V případě nedostatku místa, kdy již nelze zabudovat horizontální radiátor, se začínají používat radiátory orientované do výšky. Hodí se proto do úzkých a vysokých prostor, kde by jinak klasický radiátor na vytopení místnosti nestačil. Designově navíc tento typ působí velmi elegantně a nabízí vysoký tepelný výkon.

Pro sebevíce odlišný a složitý interiér existuje řešení, jak dům či byt efektivně vytápět. Pro ty, co si neví rady, existují poradenské služby nejrůznějších topenářských firem, které nabízí své rady zdarma.