Strojní čištění koberců si poradí s nečistotou i zápachem

Psi a kočky

Kdo má doma zvířátko, které volně pobíhá po podlaze, měl by počítat s tím, že se tím výrazně zvýší stupeň znečištění. Kočky chované v bytě roznáší ze své toalety bakterie, případně zbytky výkalů, a psi, kteří se venčí mimo byt, také přinesou domů různé mikroorganismy, i když se jim snažíte před vpuštěním do bytu pravidelně čistit tlapky. Zvířata se také válí po zemi a z jejich srsti vypadávají chlupy a mimo jiné i drobné chuchvalce prachu a nečistit a také různé mikroorganismy (bakterie, roztoči atp.) Takto zatěžovaný koberec by se měl podrobit častěji mokrému čištění, a pokud hledáte účinný mechanismus, můžeme doporučit systém Rotovac.

pes na koberci

Malé děti

Malé děti milují měkké a teplé pohodlí na podlaze, válejí se po ní, batolí a našlapují, ale občas také sem tam něco utrousí. Děti dovedou koberec zašpinit velice rychle, a to je pak každá rada drahá, jak vyčistit skvrny od kakaa, čokolády, bonbónů, žvýkačky, nebo rybízové marmelády. Některé skvrny jdou odstranit lehce, jiné velmi obtížně, a proto se může hodit specializovaná firma, která si poradí nejen s běžnými nečistotami, ale i s různými neobvyklými jevy, jako jsou právě skvrny. Chcete-li ovšem aplikovat nějaký „osvědčený“ návod z Internetu na čištění skvrn, buďte velmi opatrní a zkoušejte to na nějaké skryté ploše.

Chodidla

Lidská pokožka je domovem pro různé druhy tzv. rezidentních bakterií, které s námi žijí v skryté symbióze. Odborně se tomu říká „mikrobiom“ a jde o podobný jev, jaký známe např. v našich střevech. Bez střevního mikrobiomu bychom se neobešli, střevní bakterie vytváří důležité vitamíny a pomáhají zpracovávat jednotlivé složky potravy. A ten kožní mikrobiom zas chrání pokožku před vnějšími nežádoucími patogeny a vlivy.

nohy na koberci

Na chodidlech jsou samozřejmě také bakterie, u zdravého člověka převažují ty „správné“, takže zdravá chodidla díky nim pak netrpí plísněmi, ale „něco za něco“. Bakterie se totiž živí naším potem a odumřelými kožními buňkami a produkují specifický odér. A chodíme-li často po koberci bosí, mohou jeho vlákna tento odér absorbovat podobně, jako ponožky. Se zapáchajícím kobercem si pak už jen poradí speciální stroj na čištění koberce, např. zmiňovaný Rotovac.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup