Počítačová závislost

Co si myslíte o počítačích a informační technologii? Já si myslím, že je to dobrý sluha ale zlý pán. Pamatuji si například svého přítele. Můj přítel byl na počítačích opravdu velmi závislý a vůbec nevěděl, kdy je dost. Nevěděl, kdy má počítač vypnout a věnovat se něčemu jinému, a právě díky počítačům můj přítel přišel o práci. A opravdu to těžce nesl.  Ale nejhorší na tom bylo, že přítel tuto ztrátu práce vyčítal opravdu všem okolo. A hlavně taky mě a mě to velmi mrzelo, že mě přítel podezříval, že kvůli mně přišel o práci. A vůbec si nedal vymluvit, že třeba o tu práci přišel kvůli tomu, že chodí pozdě do práce. Tak ať se nediví. Vždyť on kvůli počítačovým hrám a nějaké instalaci webových stránek chodil spát třeba ve dvě nebo ve tři ráno.

Weby jsou někdy důležité.

A vemte si, že pak třeba v pět nebo v šest ráno vstával. Tak ať se nediví, že je nevyspalý, unavený a nevrlý. A tak jsem si řekla, že bych mu počítač úplně zakázala, kdyby byl malé dítě. Jenže bohužel jsem to nemohla. A nevěděla jsem ani, jak se s počítačem zachází, abych ho zablokovala. Navíc on se moc dobře vyznal v počítačové technologii. A tak o informačních technologií věděl, jak nainstalovat perfektní weby, aby mohl nonstop bez přerušení hrát. V počítači a webech opravdu dobře vyznal. A tak nebylo divu, že já jsem neměla šanci mu v tom, jak zabránit.

Přítel byl na počítači závislý.

Nakonec to dopadlo tak, že přítel přišel nejenom o práci, ale taky o mě. A taky ho to ale nezajímá. Vůbec mu nevadí, že žije sám osamělý v jednom bytě. Možná na to přijde časem sám. A zjistí, že počítač a nějaké webové stránky a počítačové hry nejsou všechno. Myslím, že život i off-line je někdy prima. Sice ano, dnešní doba přeje počítačům a vědomostem o informační technologii, ale to opravdu není vše. Je taky třeba se věnovat jiným věcem, i když chápu, že na počítači se dají dělat takové věci, které baví a zabaví, že ani člověk někdy nevnímá čas. Chce to ale pochopit, kdy je dost. Informační technologie někdy prostě škodí. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup