Nezařazené

Pečovatelské služby

Pečovatelské služby zahrnují mnoho úkonů. Od pomoci s nákupem, úklidem a údržbou domácnosti, praním prádla, stravováním až po úkony úzce související s tělem postiženého, jako například podávání jídla, pití a léků, udržování osobní hygieny, výměna ložního prádla, asistence při různých denních úkonech, až po poskytování společnosti a dozoru v době, kdy se o dotyčného nemůže nebo nechce starat jeho rodina.

chodítko pro seniory

Některé osoby, které potřebují tyto služby, jsou odkázaní na život v domovech s pečovatelskou službou, protože jejich rodiny nemají čas se o ně starat, nebo to zkrátka dělat nechtějí a raději zaplatí někomu jinému za přebalování nemohoucí babičky, její krmení, polohování i její zabavení během dne a dozoru během noci.

Ne každý se bohužel o své příbuzné může starat, ono nemůžete být na dvou místech najednou, když musíte chodit do práce, pro zajištění dostatku financí na živobytí a případné dluhy i potřeby dětí. Zároveň nemáte šanci být i doma a starat se o stárnoucí nemohoucí rodiče. Tak to běžně chodí v dnešní moderní době. Celý život se staráme o potomky, dokud nám síly stačí a na stará kolena očekáváme, že se na oplátku postarají oni o nás, jenže s ohledem na dobu, kdy je moderní pořizovat si potomky ve vyšším věku než dříve, se naši potomci o nás nemohou starat, protože musejí vydělávat na potřeby rodiny a vlastních dětí. Proto staré a nemohoucí lidé, mají od své rodiny zajištěného nějakého pečovatele v době jejich nepřítomnosti a po návratu z práce péči přebírají, jiní to řeší umístěním nemohoucího v některém ze zařízení pro péči o nemohoucí osoby.
péče o starší

Každá rodina se občas musí rozhodnout, jak péči o seniora či jiného nemohoucího člen domácnosti vyřeší. A myslím, že nemůžeme nikoho soudit za to, jak se rozhodli, když nevíme, co je k jejich rozhodnutí v tomto vedlo. Někdy je to opravdu těžké, zajistit vše tak, aby to bylo nejlepším řešením pro všechny zúčastněné strany.



Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup