Neplýtvejte vodou

I ti, kdo nejsou vysloveně ekologicky zaměření, už dávno vědí, že by se vodou nemělo plýtvat. A to jednoduše proto, že jsme už po léta v zajetí začarovaného kruhu. Zdraží nám vodné a my ve snaze ušetřit snížíme spotřebu této životodárné tekutiny. Ovšem vodovodní řad a vše, co s dodávkami vody souvisí, je třeba financovat i nadále, a proto se tyto náklady promítnou do menšího množství spotřebované vody, a to vede k jejímu zdražení. Abychom neplatili víc, než je nám únosné, omezíme spotřebu ještě více, což vede nevyhnutelně k dalšímu zdražení… A tak pořád dokola.

vodovodní kohoutek

A skutečnost, že platíme za spotřebovanou vodu, není tím jediným, kvůli čemu se nám mohou nad účty protáčet panenky. Nejednou totiž musíme platit i za vodu, již jsme nijak nevyužili, ba jež nám spíše škodí, než prospívá, tedy za vodu, jež z řadu uniká i tam, kde nemá.

A to už ani nemluvě o tom, že nejednou musíme hradit i škody, jež taková unikající voda může napáchat na našem majetku, respektive na majetku oněch nešťastníků, kteří v tu chvíli bydlí v domě pod námi.

A lze mluvit o štěstí, že se dá i podobným nechtěným únikům vody se vším, co tyto obnášejí, docela úspěšně zabraňovat. Že je možná přímo dokonalá detekce úniku vody, umožňující docela snadno odhalit místa, kde tato třeba i zcela nepozorovaně mizí.

figurka instalatéra

Člověk už tak dnes nemusí pracně a logicky i za cenu značných výdajů vybourávat celé kusy stěn či si ničit koupelnu jenom proto, aby se přišlo na to, kde k závadě na potrubí došlo, aby se tato mohla odstranit. Dnes to jde zařídit i daleko jednodušeji, speciálními zařízeními, která jsou založena na využívání formovacího plynu. Potrubí se tu jednoduše naplní plynem, přesněji směsí vodíku a dusíku, a prasklina je tak záhy a velice jednoduše odhalena. Anebo lze využít i poslechovou tyč Hykron a tou sebemenší únik jednoduše uslyšet, byť by byl sebetišší.

A jakmile se závada odstraní, je lépe. Klesá riziko, že nás při placení vodného trefí šlak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup