Naše počítače

Počítače používáme dennodenně a není lehké si představit život bez nich. Využíváme je v každodenních situací, psaní emailu do práce, sledování našich nejoblíbenějších seriálů nebo filmů. Problémy se objeví tehdy, když se počítač začne zasekávat nebo zpomalovat.

bílá klávesnice

Za zpomalením našeho počítače může být mnoho problémů. Při jeho obvyklém používání se zaposlouchejte, a řekněte, zda větráček nedělá hlasitější zvuky než obvykle, jestli ano muže se přehřívat, to může být vlivem vyšší pokojové teploty v horkých letních dnech, nebo zanedbaným vnitřkem počítače. Ne vždy za problémy stojí software, je důležité se zaměřit i na jeho vnitřní komponenty hardware a řádně se o něj postarat, bude to tedy vaše poprvé co otevřete vaší počítačovou skříň, nedivte se, když objevíte nesmírná ložiska prachu a pavučin, vše bude potřeba bezpečně vyluxovat a očistit, pokuste se ale vyhnout vodě, ta nedělá elektronickým zařízením dobře.
hardware počítače, ruka držící procesor

Dalším důvodem, proč je váš počítač zpomalený mohou být nejrůznější škodlivé programy, je tedy potřeba si nainstalovat program, který bude schopný je nalézt a zneškodnit. Takových programů je k dispozici mnoho, a to i v bezplatných verzích. Tyto služby poskytuje například program Malwarebytes, který je v žebříčku odstraňování škodlivých souborů mezi prvními. Také je důležité si udržovat neustále místo v našem zařízení, máme-li v našem uložišti zbytečné soubory nebo programy, které nevyužíváme není důvod si je nadále schovávat. Jestli je ale pro problémem, že nemáte místo a všechny soubory jsou pro vás nezbytné, zkuste je zálohovat do virtuálního uložiště jako je dropbox nebo Onedrive. Samozřejmě, problémů může být mnohem více, nicméně vyzkoušeli jste všechny zmíněné rady a nic nepomohlo, měli byste zvážit koupi nového zařízení. Štěstím je, že ceny počítačů, během pár let vždy velmi klesnou, takže koupě zařízení, které bude výkonnější, než vaše stávající může být, levnější, než když jste si kupovali ten váš, jako úplně nový model.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup