Jak ušetřit a nekrást?

Chcete jet na pořádnou dovolenou, zaplatit dětem tábor, obnovit si šatník nebo si snad pořídit něco do domácnosti, ale stojí to moc peněz? Nechcete zatížit váš rodinný rozpočet, a přitom vás už nebaví počítat každou korunu? Zkuste pár tipů, kde ušetřit a dovolit si tak věci o kterých už dlouho sníte a nemuset při tom vyloupit banku.
úspory černocha
1. ELEKTRONIKA
Před 30-ti lety se veškerá elektronika, která se zrovna nepoužívala vytahovala ze zásuvek, hlavně v době kdy venku řádila bouřka, nebo se odjíždělo na dovolenou. Ale mělo to i jiný důvod a tím jsou ušetřené peníze. I když přístroje nepoužíváte, ale jsou pořád v zásuvce, tak vám spotřebovávají elektrickou energii. Naučte se je po každém použití vytáhnout ze zásuvky a můžete ročně ušetřit až 1000 nebo 2000 korun.
2. RADIÁTORY
Chcete mít v zimě doma krásně teploučko, ale vlastně jste pořád v práci nebo ve škole? Zkuste při odchodu radiátory ztlumit a zase je zapnout až se večer vrátíte domů. Nezakrývejte nábytkem nebo dlouhými záclonami zbytečně radiátory, bráníte jim tak v tom, aby šířily teplo.
propisky mezi mincemi
3. KLIMATIZACE
Pravým opakem je klimatizace, je jasné, že když je venku 30 stupňů chcete mít doma příjemný chládek, ale toho se dá docílit i bez toho, aby nonstop byla zapnutá klimatizace a zbytečně vám brala energii. Zkuste zatáhnout všude žaluzie, v noci otevřete všechna okna ať dovnitř dostanete co nejvíce chladného a čerstvého vzduchu, pověste si do oken ručníky namočené ve studené vodě a provoz klimatizace tím výrazně omezíte.
4. DROBNÉ V PENĚŽENCE
Mají vaše děti kasičku kde si poctivě hází penízky, které dostanou od vás nebo prarodičů? Můžete i vy, každý z nás má v peněžence spoustu drobných, ale v obchodě stejně zase vytáhne celé bankovky. Pořiďte si taky nedobytnou kasičku a každý den tam hoďte drobné z peněženky, které víte, že nebudete potřebovat. Budete překvapení, jak rychle se taková kasička plní a kolik se tam dá naspořit peněz, z drobných, které vám akorát zatěžují peněženku.
podávaná kreditka
5. ŽÁROVKY
Používejte úsporné žárovky a naučte se mít rozsvíceno opravdu jen tam kde potřebuje.
Jde o pouhé drobnosti, ale díky těmto maličkostem se ve vašem rozpočtu ročně objeví několik tisíc navíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup