Hacky a hackeři

Tomuto zlu se věnuje velká spousta firem, společností a dalších a dalších institucí. Předpokládejme a doufejme, že ti všichni včetně policie stojí na straně dobra. Protože jinak…
Jednou takovou firmou je americká bezpečnostní společnost, kterou asi znáte z jiných aktivit. Jmenuje se Check Point, a každý rokvydávala zprávu o všech kybernetických hrozbách. Přesněji těch, se kterými se setkala a které jí byly nahlášeny. Ta již dávno konstatovala fakt, že hackerem se může stát již kdokoli, protože pokud víte, kam se obrátit, seženete soft za cenu kolem padesáti dolarů. A to jakýkoli. Třeba ten k napadení účtu.
Útok z počítače
V roce 2012 se Evropou hnal trojan, který obral lidi o více než 36 milionu eur. Postižených bylo více než třicet tisíc a než na vir přišli, bylo pozdě.
Také se udála obrovská krádež dat z platebních karet, ale to jsme již v USA. Postižena byla společnost Global Payments Inc. Byly ukradeny údaje z jednoho a půl milionu karet.
Počítačový zloděj
Hackeři napadli i další instituce, například školní systém v Tennessee. Odcizili údaje asi sto desíti tisíc osob.
Neštítí se napadení společnosti, kde si spoří jen důchodci, zde, konkrétně ve společnosti Serco šlo o sto dvacet tři tisíc později poškozených osob.
Ani národní zdravotnická služba se nevyhnula útoku. Ta byla napadena hned několikrát a prý se povedlo ukrást data a údaje 1,8 milionu pacientů.
Znázornění hackera
Čísel je ve zprávě spousta a spousta, ale nebylo by to zajímavé čtení. Také je zde vše počítáno v procentech, kdy, kde, kdo, kolik.
Závěrem je také vydáno jasné varování. Totiž v tom smyslu, aby se lidé již pomalu pídili po antivirových programech do automobilů, do ledniček a do všeho, co je jakkoli spojeno s počítači, a informačními technologiemi vůbec. Protože ta doba, kdy vše bude řízeno počítačem je již zde. Lidstvo samo si nenápadně kope hrob, ale to nejen přehnaným používáním počítačových systémů.