Cvičením do plavek? Máme pro vás lepší nápad.

Známé „taháky“ cvičením do plavek, na který ženy, zvláště na začátku léta „slyší“, dovedou ženy až do cvičebních sálů tak, aby alespoň přes léto se snažily svá těla zušlechtit natolik, aby mohly bez studu (podle jejich názoru) vyrazit na pláž v plavkách.
Zapomeňte na tyto jednorázové akce. Nemají smysl. Vážně. Jednorázové vzplanutí, které vám vydrží pouhé dva měsíce, nemají žádný smysl. I když – ano, každý pohyb se počítá, ale pokud není cvičení a pohybová aktivita dlouhodobá, nepřinese vám takové účinky, jaké si slibujete.cvičení pro ženy, zumba.jpg
Není důležité začít, jak se mnohé ženy domnívají, ale podstatné a důležité je vytrvat! Kamarádka, která vlastní Slim fit – dámské studio mi potvrdila, že existují doslova jednorázové „nálety“, kdy ženy houfně prchají do fitek v domnění, že svá lehce nabytá kila lehce shodí. Zvláště to bývá po Vánocích a s novoročními předsevzetími. Ženy neváhají zakoupit za těžkých peníz rovnou permanentky, aby ji ale ani nedočerpaly. Protože pokud nejsou zvyklé se hýbat nebo alespoň denně chodit na delší svižné procházky, zpravidla nevydrží „procvičit“ celou zakoupenou permanentku a vynaložené peníze raději oželí. V lepším případě ji věnují kamarádce. Pokud to pravidla fitka dovoluji.ženské tělo, hubnutí.jpg
Proto – pokud chcete začít se cvičením, dobře si to promyslete. Určitě ve vašem okolí najdete spoustu různých cvičení. Zajděte za instruktorkou a poraďte se s ní, zda je to, které cvičení pro vás vhodné. Každé cvičení nemusí být vhodné pro vaše tělo, pro vaši náturu. Zralá žena nezvyklá pohybu by asi neměla hopsat na trampolínkách a mladá sportovkyně nejspíše neupřednostní zdravotní cvičení. Proto tu jsou školené instruktorky, které vám rády poradí, jaké cvičení je pro vás nejlepší.
A pokud chcete svou novou aktivitu dovést k dokonalosti, domluvte se s instruktorkou, které bývají i výživové certifikované poradkyně a po poradě s ní upravte i jídelníček.