Chov ovcí

V dnešní době si stále více lidí pořizuje barák na venkově mimo město. Nejlepší je možnost s velkou zahradou. Dnešní doba tomu stále více přispívá, protože se vše zdražuje. Lidé si chtějí vypěstovat svého co nejvíce, zeleninu, ovoce a také mít zvířata na chov. Jedním se zvířat často bývají ovce. Jelikož ovce jsou nenáročná zvířata, lidé si je často na své pozemky pořizují. Jejich výhodou je vlna, která je velmi žádaná. Jsou také chovány pro maso a dávají mléko. Interiérové předměty a různé oděvy jsou také vyráběny ze zvířecích kůží a jednou z nich je právě ta ovčí. Pokud se podaří rozšířit chov, je možné jehňata prodávat chovatelům. Ovce nejsou náročné na péči. Krmí se na pastvinách po dlouhou dobu.  

Chov ovcí

Před pořízením ovcí je důležité rozmyslet si, kolik ovcí si pořídit, kam je umístit, jaké plemeno vybrat, jak je krmit a chovat. Existuje spousta plemen na výběr. Ovce jsou chovány třeba pro jemnou vlnu, z tohoto plemene lze ostříhat až 13 kg surové vlny. Dalším plemenem může být ovce chován k získání kvalitního masa a mléka. Další odrůdy jsou chovány pro kožešiny. Existuje i masožravé zvíře i mléčná plemena ovcí, která mají průměrnou denní výtěžnost mléka okolo 5 kg, s obsahem 6% tuku. 

Ovce

Pokud se rozhodnete ovce pořídit, měli byste vědět, že se cítí dobře v hejnu. Měli byste tedy pořídit alespoň 2 ovce. lze je chovat i s jinými domácími mazlíčky. Měli by mít samostatnou místnost, která bude vybavena dobrým větráním, dostatečným osvětlením a také teplem. Ohrada by měla být samozřejmostí je to pro zajištění bezpečnosti zvířat. Ovce se nejčastěji krmí trávou, nejlepší je pro ně čerstvá, pokud ale nemají na pastvině dost zeleně, je možné krmit posekanou trávu. V zimě by měly mít dostatek sena, směs ovesného ječmene a vitamínové prvky, které jsou přidány do krmiva. Voda je samozřejmostí a měla by být každý den měněna.