Hacky a hackeři

Tomuto zlu se věnuje velká spousta firem, společností a dalších a dalších institucí. Předpokládejme a doufejme, že ti všichni včetně policie stojí na straně dobra. Protože jinak…
Jednou takovou firmou je americká bezpečnostní společnost, kterou asi znáte z jiných aktivit. Jmenuje se Check Point, a každý rokvydávala zprávu o všech kybernetických hrozbách. Přesněji těch, se kterými se setkala a které jí byly nahlášeny. Ta již dávno konstatovala fakt, že hackerem se může stát již kdokoli, protože pokud víte, kam se obrátit, seženete soft za cenu kolem padesáti dolarů. A to jakýkoli. Třeba ten k napadení účtu.
Útok z počítače
V roce 2012 se Evropou hnal trojan, který obral lidi o více než 36 milionu eur. Postižených bylo více než třicet tisíc a než na vir přišli, bylo pozdě.
Také se udála obrovská krádež dat z platebních karet, ale to jsme již v USA. Postižena byla společnost Global Payments Inc. Byly ukradeny údaje z jednoho a půl milionu karet.
Počítačový zloděj
Hackeři napadli i další instituce, například školní systém v Tennessee. Odcizili údaje asi sto desíti tisíc osob.
Neštítí se napadení společnosti, kde si spoří jen důchodci, zde, konkrétně ve společnosti Serco šlo o sto dvacet tři tisíc později poškozených osob.
Ani národní zdravotnická služba se nevyhnula útoku. Ta byla napadena hned několikrát a prý se povedlo ukrást data a údaje 1,8 milionu pacientů.
Znázornění hackera
Čísel je ve zprávě spousta a spousta, ale nebylo by to zajímavé čtení. Také je zde vše počítáno v procentech, kdy, kde, kdo, kolik.
Závěrem je také vydáno jasné varování. Totiž v tom smyslu, aby se lidé již pomalu pídili po antivirových programech do automobilů, do ledniček a do všeho, co je jakkoli spojeno s počítači, a informačními technologiemi vůbec. Protože ta doba, kdy vše bude řízeno počítačem je již zde. Lidstvo samo si nenápadně kope hrob, ale to nejen přehnaným používáním počítačových systémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup