Online úložiště na fotografie

I ten nejzarytější modernista musí uznat, že vytváření klasických alb mělo něco do sebe a prohlížení mělo jakési kouzlo. Zatímco dnes má každý plný telefon fotek z různých okamžiků svého života, dříve byly přehledně seřazené.

 fotografování ve městě

Díky digitálním fotoaparátům a chytrým telefonům se dnes focení velice zjednodušilo. Každý den vznikají miliony fotek po celém světě. A abyste o tyto zachycené momenty nepřišli, je potřeba vymyslet, co místo těch alb. Kam s daty? Kam ukládat všechny ty skvělé fototoúlovky?

 

Soubory si můžete ukládat na externí disk, u kterého ovšem hrozí odcizení či jiné mechanické poškození a také se smiřte s tím, že nebude bezproblémově fungovat na věky. Šikovným řešením je využití cloudového úložiště.

 

Při výběru vhodného úložiště jde jednak o to, abyste měli své soubory v bezpečí, ale také o to, abyste je mohli někomu ukázat. Můžete si vytvořit své vlastní webové stránky a tam vkládat své snímky. Pokud chcete mít k dispozici neomezený prostor, počítejte s tím, že vás to bude něco stát.

 polaroid fotky

Abyste mohli online úložiště využívat, musíte se u společnosti zaregistrovat. Vybírejte si takové, kterým důvěřujete a působí solidně, přece jen jde o vaše soukromí. Mezi špičky ve svém oboru patří Dropbox a Google Disk. Možná se vám nechce nikomu nic ukazovat nebo se vám zdá zbytečně složité fotky někam ukládat. Věřte ale, že o ně můžete snadno přijít kvůli zlodějům, vytopení nebo vyhoření a to by byla škoda. Ideální kombinací bude data zálohovat na pevný disk a zároveň na cloud.

 

Přesto si však svůj oblíbený snímek nechte vytisknout a zarámovat. Zaručeně vám bude dělat větší radost, než když se bude někde vznášet na virtuálním obláčku. Takto si budete stále připomínat vaše blízké či radostné chvilky, které jste prožili. Přestože máme spoustu online možností, nemusí být ani papírové album passé. Nechte ho vyrobit v tiskárně nebo ho vytvořte sami a obdarujte své blízké.